מאמרים

תחביבים, פעילות לשעות הפנאי, או מקצוע? - המשך למאמרלעיתים הדבר נובע מלחץ מצד ההורים, הרוצים לראות את הילד "לומד מקצוע", כל מקצוע, העיקר שבסוף היום הוא יוכל להניח לחם על השולחן ולקחת משכנתא לעשרים שנה על דירת שלושה חדרים בקרית אליהו, או לפחות לשמור קצת כסף בתוך כספת. האוניברסיטאות מלאות בסטודנטים הלומדים תואר ראשון שאינו מעניין אותם , במקצוע בו אינם נלהבים לעסוק רק מתוך רצון לרצות את הוריהם הרוצים לראותם עם "תואר ביד".

בעבר היתה מין הילה רומנטית מחד ומפחידה מאידך סביב העוסקים באמנות. סטטוס "האמן הרעב" שקסם לחלק והבהיל את כל השאר. האדם שמטבעו שואף ליציבות וביטחון כלכלי נרתע מין העיסוק במקצועות השייכים לתרבות הפנאי תחביבים המוגדרים במילון כ: " פעילות הנעשית מתוך רצון והנאה" נתפסים כעיסוק חוויתי בלבד הנתפס בעיני רבים כתחום שאינו משתלם כלכלית.

כיום עם התפתחותה של "תרבות הפנאי" הכוללת צפייה בטלויזיה, בתיאטרון, וביקור בגלריות ובמוזיאונים, נפתח בפנינו אוקיינוס של מקצועות הקשורים בקשר ישיר לפנאי ותחביבים שמהם אנו נהנים ,התפתחות זו הביאה עימה ביקוש רב לאנשים אמיצים ומוכשרים שבחרו בדרך שונה לעיתים מהמקובל , אנשים שבנוסף לרצון להרוויח את לחמם בכבוד ,רוצים למצוא או לפחות לנסות להשיג את האידאה החמקמקה הנקראת הגשמה עצמית.

חזרה לחלק ראשון