מאמרים

מועדוני ההופעות בתל אביב

מי שזכה לטייל ברחובות לונדון לבטח הבחין בתרבות ההופעות הענפה הקיימת בבירה העולמית הזו. מוסיקת הפופ האנגלית הייתה ידועה בשנות ה 60 כמוסיקה שהכתיבה את הקצב העולמי מפי להקות הקצב שכבשו במהרה את חופי ארצות הברית והעולם כולו. על אף שזוהרה של בירה מוסיקלית זו קצת ירדה עדיין לא נוכל שלא להתפעל מהתרכבות ענפה של מועדוני הופעות הרוק.
מה באשר לארץ האם ניתן לומר שיש לנו במה להתגאות בתחום זה. לצערנו נאמר שלא כל כך. כל המשוטט בתל אביב בואכה ישובי גוש דן ימצא מחסור ניכר במועדוני הופעות. אם לצורך העניין נצטרך להשוות מועדוני הופעות מול מועדונים סגורים בהם התקלוט היא המוסיקה העיקרית הרי שנגלה שקיים פער משמעותי. מדוע זאת?

this צריך לזכור שתל אביב אמנם היא זירת התרחשויות רבתית בתחום התרבות הקלה אומנם מספר תושביה אינו רב. גם זוהי כידוע עיר יומית כלומר מירב תושביה הם באים לצורכי עבודה אך בשעות הלילה עם הערוב היום נשארים בעיר זו לא מעל 300 אלף איש. הרי שכמות זו היא מזערית ביחס לערי בירה בעולם. אומנם יטענו הרי רובה מורכבת מצעירים התאבים לצריכת תרבות חדשה ומעניינת אם כן מדוע שוק ההופעות אינו כה מפותח. על זאת נענה שחסרים מיזמים שיהיו מוכנים להשקיע תשתיות ראויות להקמת מועדוני הופעות ופרסומם דרך אתרי אינטרנט ורכישת דומיין שישרת בחיפושי אינטרנט גם אם ישכילו יזמים לפתח אתרי אינטרנט הנתמכות דרך אחסון אתרים ודרך דומיין נוח לחיפוש בכל זאת זירת האינטרנט לא תביא מספיק אנשים אל ההופעות.

המשך מאמר