מאמרים

מועדוני ההופעות בתל אביב - המשך למאמר

מועדונים אלה צריכים לאכלס מדי ערב מאות בליינים על מנת לכסות את הוצאותיהם. כמו למשל הוצאות על טכנאי מקררים או מזגנים. ואין דבר זה כה קל ליישום.

אך למרבה האופטימיות צריכים אנו לומר שחלה פריחה מחודשת בשנתיים האחרונות בקרב תרבות מועדוני הופעות. מעבר למועדון הבארבי ומועדון השבלול וקפה ביאליק, ניתן למצוא מועדונים רבים המתחמים בז'אנרים ספיציפיים בהם קהל יעד יכול להישמך אליו ולדעת נאמנה שהמוסיקה בו הוא יחפש יוכל למצוא במקום שאליו הוא הולך.

כיום יותר ויותר מנהלי פאבים משכילים להבין שמשיכת לקוחות תוכל להתבצע בצורה נאה ואף יפה אם הם יארגנו פה בערבים מסויימים במהלך השבוע הופעות אינטימיות של זמרים מתחילים אשר יהיו מוכנים לבצע את יצירותיהם בסכום מזערי לטובת פרסום ובתמורה יקבלו בעלי המקום יכולת למנף את בת העסק שלהם בשל העובדה שהמקום הוא בית הארחה למוסיקאים צעירים. הרי שעלויות מופע אינטימי הכולל בתוכו זמר עם גיטרה אקוסטית או במקרה הטוב פסנתר וכלי הקשה לרפואה איננו דבר בעל השקעה גדולה. לא פעם נוכל להתוודע בדרך מקרה באומן צעיר ומוכשר שטרם זכה להיחשף לציבור הרחב ויכול להינות משמיעת שירים נעימה תוך כדי מפגש עם חברים על כוס בירה. הרי שבילוי מעין זה יוצר בנו תחושה שהלכנו לערב לא סתמי אלא בעל משמעות והנאה כפולה ומכופלת של צריכת תרבות איכותית. כך אנו למעשה גם מפתחים את התרבות המקומית הזועקת לעזרה ונוכל לסייע בדרך עקיפה על פריחתה של התרבות המקומית.

חזרה לחלק ראשון